top of page

Штатний розпис ЖБК "Весна"

Штатний розпис – це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штат і посадові оклади працівників. При створенні будь-якого підприємства складається вищезазначений документ, що визначає, які посади займатимуть майбутні працівники, скільки необхідно робітників і яким буде розмір їхньої заробітної плати. Відповідно до ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України, організація самостійно визначає власну організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Мінпраці у своєму листі від 27.06.2007 року №162/06/187-07 зазначає, що всі підприємства в Україні зобов’язані мати штатний розпис, оформлений відповідним чином. Відсутність штатного розпису вважається порушенням вимог законодавства про працю, за яке роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Обов’язковою умовою при розробці та затвердженні штатного розпису є те, що роботодавець повинен присвоювати штатним одиницям тільки ті найменування посад і професій, які відповідають Державному класифікатору України. Відповідно до посад, затверджених у штатному розписі підприємства/організації, складаються накази про прийняття працівників на роботу, а також вносяться записи до трудової книжки. Якщо робітник претендує на одержання пенсії за віком на пільгових умовах за працю в шкідливих або небезпечних умовах відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», важливо, щоб найменування роботи, посади відповідало зазначеному в класифікаторі, інакше працівник втрачає право на отримання такої пенсії.

Штатний розпис повинен містити наступну інформацію:

  • перелік посад;

  • кількість штатних одиниць;

  • суми посадових окладів та надбавок;

  • місячний фонд оплати праці.

Посадовий оклад чи місячна тарифна ставка працівника не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати.

При складанні штатного розпису потрібно врахо­ву­вати ви­мо­ги нормативно-правових актів та внутрішніх організаційно-нормативних документів підпри­ємства, таких як:

  • організаційна структура та чисельність підприємства, положення з оплати праці;

  • Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. №108/95-ВР;

  • Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту України від 29.07.1993 р. №58 з наступними змінами від 26.03.1996 р., 08.06.2001 р., 24.09.2003 р.;

  • Інструкція зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 року №286 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 30.11.2005 р. за №1442/11722);

  • Національний класифікатор України ДК003:2010 «Класифікатор професій»;

  • методика розрахунку чисельності окремих категорій працівників на основі норм із праці;

  • міжгалузеві нормативи чисельності працівників;

  • ліцензійні умови провадження господарської діяльності та інших.

Штатний розпис затверджу­ється керівником підприємства шляхом видання спеціального наказу. Однак керівник може передавати це право іншим працівникам, наприклад, своїм наказом, але здебільшого затвердження штатного розпису він залишає за собою.

Наказ, яким буде затверджено штатний розпис, оформлюється з дотриманням усіх вимог до організаційно-розпорядчої документації відповідно до Національного стандарту Украї­­ни «Державна уніфікована сис­те­ма документації. Уніфі­кована система організа­ційно­-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення докумен­тів ДСТУ 4163-2003».
До штатного розпису можуть  вноситься зміни у випадку введення нових штатних одиниць, зміни розміру заробітної плати або істотних умов роботи (систем і розмірів оплати праці, розрядів і найменувань посад тощо).​

Please reload

bottom of page